Places are determined by GUN time.
Male
1st | Chris Johnson | 49:28.01 | |
---|---|---|---|
2nd | Shane Reed | Feilding | 49:33.08 |
3rd | Oscar Rust | New Plymouth | 49:46.30 |
4th | Declan Andrew | Auckland | 50:37.16 |
5th | Daniel Callebaut | New Plymouth | 50:37.87 |
Female
1st | Sasha Reid | New Plymouth | 52:38.84 |
---|---|---|---|
2nd | Madison Keightley | Palmerston North | 53:40.01 |
3rd | Dana Purdy | Palmerston North | 56:23.77 |
4th | Clare Johnston | Waverley | 1:03:40.37 |
5th | Madeline Pick | Hawera | 1:03:55.07 |
Places are determined by GUN time.
Male
1st | Lucas Reed | Feilding | 18:56.39 |
---|---|---|---|
2nd | Chris Callebaut | New Plymouth | 20:08.05 |
3rd | Conrad Cleaver | New Plymouth | 21:16.66 |
4th | Zac Stolte | New Plymouth | 22:16.10 |
5th | Daniel Read | Inglewood | 23:06.93 |
Female
1st | Bella Wansbrough | New Plymouth | 18:36.44 |
---|---|---|---|
2nd | Tara Shotter | New Plymouth | 19:01.60 |
3rd | Arnika Watson | Stratford | 20:01.57 |
4th | McKenzie Rowlands | New Plymouth | 20:02.08 |
5th | Becki Sharrock | Inglewood | 20:58.93 |
Places are determined by GUN time.
Male
1st | Brayden Meuli | New Plymouth | 18:12.78 |
---|---|---|---|
2nd | Sam Parry | Palmerston North | 18:16.87 |
3rd | Morgan Mills | New Plymouth | 19:23.94 |
4th | Oliver Tippett | Hawera | 20:02.55 |
5th | Josh Thorburn | New Plymouth | 21:17.36 |
Female
1st | Nina Goble | Inglewood | 20:59.07 |
---|---|---|---|
2nd | Sabine Ireland | New Plymouth | 21:05.19 |
3rd | Jayde Elemam | Hillsborough | 21:07.20 |
4th | Fallon Roy | Palmerston North | 21:16.15 |
5th | Olivia Russell | New plymouth | 21:50.50 |
Places are determined by GUN time.
Male
1st | Gerard Callebaut | New Plymouth | 21:06.71 |
---|---|---|---|
2nd | Cameron Moratti | New Plymouth | 21:48.58 |
3rd | James McKillop | New Plymouth | 24:36.77 |
4th | Ralf Kleinsorge | Oakura | 24:38.17 |
5th | Philip Mcveigh | New Plymouth | 24:44.43 |
Female
1st | Robyn Roy | Palmerston North | 24:20.08 |
---|---|---|---|
2nd | Carol O'sullivan | Warea | 24:53.69 |
3rd | Heidi Smith | New Plymouth | 25:25.42 |
4th | Tonya Callebaut | New Plymouth | 25:53.86 |
5th | Rebecca Rocke | New Plymouth | 26:22.34 |
Places are determined by GUN time.
Male
1st | Ben Helms | Opunake | 8:07.80 |
---|---|---|---|
2nd | Jackson Rowlands | New Plymouth | 8:21.93 |
3rd | Bailey Baker | New Plymouth | 8:39.88 |
4th | Adam Sousa | Oakura | 8:57.93 |
5th | Sam Watson | Stratford | 9:01.41 |
Female
1st | Emily Tippett | Hawera | 8:40.19 |
---|---|---|---|
2nd | Nicola Gorrie | New Plymouth | 10:09.80 |
3rd | Nikki Wheatley | New Plymouth | 10:27.57 |
4th | Claire Feltoe | New Plymouth | 14:02.25 |
5th | Sophie Kraayenhof | New Plymouth | 14:08.67 |