PGT
Porirua
Sunday
3
Apr
2016

Multisport Solo

Places are determined by GUN time.

Male

1st Daniel Jones Lyall Bay 3:44:59
2nd Andrew Crowley Roseneath 4:20:23
3rd Angus Hulme-Moir Titahi Bay 4:25:09
4th Aaron Cox Whanganui 4:26:31
5th Malte Hagener Wanganui 4:33:13

Female

1st Lizzy Bunckenburg Wellington 4:49:19
2nd Andrea Peebles Welbourn 5:00:47
3rd Annabel Ramsay Upper Hutt 5:06:52
4th Kristin Jarvis Wilton 5:28:59
5th ├ůsa Sund Porirua 5:35:34

Multisport - Teams

Places are determined by GUN time.

Male

1st Capital Sports Medicine Mt Victoria 4:29:17
2nd 2 old 2 win 2 dumb 2 quit Aro Valley 5:00:35
3rd Titahi bay surf club Titahi Bay 5:33:14
4th Pushing Our Limits Eastbourne 5:39:27
5th Waterford Blue Wellington 6:02:51

Female

1st Bre 2 1 Plimmerton 5:13:41

Mixed

1st Flight of the Eagles Wilton 5:34:04
2nd K&R Palmerston North 5:54:21
3rd Waterford Gold Wellington 6:01:10
4th Hooligans Te Horo 7:06:46

Duathlon - Individual

Places are determined by GUN time.

Male

1st Patrick McKenna Northland 3:20:31
2nd Tim Caughley Lower Hutt 3:27:08
3rd Pete Marshall Wellington 3:44:39
4th Mark Allen Wellington 3:47:34
5th Marcus Johnstone Camborne 4:16:29

Female

1st Marissa Graham Kelvin Grove 4:16:53
2nd Deb Peach Johnsonville 4:59:16

Duathlon - Teams

Places are determined by GUN time.

Male

1st Team Bennetts Lower Hutt 3:03:16
2nd Tyre'd Knobs Whitby 3:36:42
3rd Northland primaries Ranui 3:42:25
4th The Corlett Wild Porirua 4:15:30
5th NZvsEngland Northland 5:00:07

Female

1st Team Stig Kelburn 3:50:40
2nd Vanguard Wellington 4:10:02

Mixed

1st Bracole Wellington 3:21:50
2nd BexEd Normandale 3:46:03
3rd Team KOPP Kilbirnie 3:46:56
4th Zippy and Bungle Ranui Heights 4:00:03
5th Just keep moving Maungaraki 4:16:58

Paddle

Places are determined by GUN time.

Male

1st Stuart Hiddleston Titahi Bay 57:47
2nd Brodie MacGregor Titahi Bay 57:47
3rd Terry Laws Porirua 1:01:12

Mountain Bike

Places are determined by GUN time.

Male

1st Ryan Corke Plimmerton 1:21:10
2nd Mansour Youssef Johnsonville 1:22:58
3rd Stephen Owens Wainuiomata 1:27:18
4th Gary Moller Wellington 1:28:18
5th Paul Adams Wellington 1:34:46

Female

1st Ann Hunn Wellington 1:38:10
2nd Jo Neeson Camborne 1:48:15
3rd Mandy Hancock Wadestown 1:49:02
4th Rachel Brown Ngaio 1:58:31
5th Sarah Crowe Aro Valley 2:00:14

Mountain Run

Places are determined by GUN time.

Male

1st James Richardson Wellington 1:22:22
2nd Sam Hansby Brown Owl 1:30:04
3rd Ben Clendon Wellington 1:30:16
4th Shane Turk Khandallah 1:37:53
5th Arama Tairea Whitby 1:42:04

Female

1st Jackie Holley Churton Park 1:43:56
2nd Amanda Rowe Mt Cook 1:54:58
3rd Emma Hercus Plimmerton 1:58:25
4th Verity Dunlop Porirua 2:00:07
5th Michaela Hobbs Porirua 2:04:07

Fun Run/Walk

Places are determined by GUN time.

Male

1st Greg Lee Porirua 35:06
2nd Adrian Jurke Wellington 37:49
3rd Richard Allan Porirua 38:22
4th Huntley Wright Tawa 38:40
5th Paul Williams Porirua 40:57

Female

1st Katie Jenkins Porirua 35:55
2nd Angela Clark Wellington 40:40
3rd Micky Gunn Pukerua Bay 40:45
4th Juliet Milne Newlands 40:48
5th Michelle Coble Dick Ranui 42:05

Schools Challenge

Places are determined by GUN time.

Male

1st Dane Atmore-Jones Wellington 34:11
2nd Fin Georgeson Porirua 34:59
3rd Micah Wratt Wellington 35:05
4th Malachi Smith Wellington 35:22
5th Liam Wright Tawa 35:25

Female

1st Millie Jenkins Porirua 33:58
2nd Amanda Parlane Wellington 34:14
3rd Lara Smith Khandallah 37:33
4th Lucy Jurke Wellington 37:43
5th Becs Jenkins Wellington 38:05