Results are presented from historical records.
Male
1st | Tim Wilding | Wellington | 2:21:29 |
---|---|---|---|
2nd | Brendon Sharratt | Wellington | 2:24:10 |
3rd | Cabin Leishman | Rotorua | 2:24:19 |
4th | Stuart Houltham | Wellington | 2:28:25 |
5th | Jason Goldie | Levin | 2:31:16 |
Female
1st | Annika Smail | rotorua | 2:52:13 |
---|---|---|---|
2nd | Nic Leary | Rotorua | 3:00:15 |
3rd | Samara Sheppard | Wellington | 3:19:24 |
4th | Sara Taylor | Christchurch | 3:20:20 |
5th | Marjolein Ros | Wellington | 3:21:39 |
Results are presented from historical records.
Male
1st | Anton Cooper | Christchurch | 2:27:33 |
---|---|---|---|
2nd | Kyle Wood | Timaru | 2:35:06 |
3rd | Tom Bradshaw | Wellington | 2:35:10 |
4th | Gary Hall | Napier | 2:35:27 |
5th | Samuel Shaw | Rotorua | 2:37:20 |
Female
1st | Rachel Reynolds | Wellington | 3:26:47 |
---|---|---|---|
2nd | Hayley Davis | Napier | 3:28:43 |
3rd | Rebecca Thomson | Wellington | 3:38:07 |
4th | Katie Collins | Taupo | 3:38:24 |
5th | Sarah Beadel | Rotorua | 3:38:54 |
Results are presented from historical records.
Male
1st | Garth Weinberg | Rotorua | 2:36:41 |
---|---|---|---|
2nd | The Snooze Hound | Manukau | 2:43:57 |
3rd | Marcello Ojerio | Rotorua | 2:45:23 |
4th | Carwyn May | Taupo | 2:49:08 |
5th | Liam Drew | Wellington | 2:53:58 |
Mixed
1st | Jackson and Rose Green | Palmerston North | 3:13:15 |
---|
Results are presented from historical records.
Male
1st | Campbell Tannock | Palmerston North | 0:58:09 |
---|---|---|---|
2nd | Danyon Graham | Upper Hutt | 1:01:51 |
3rd | stijn schepers | Wellington | 1:05:44 |
4th | Paul Chapman | Wellington | 1:08:01 |
5th | Jack Compton | Wellington | 1:08:20 |
Female
1st | Jemima Sparrow | Lower Hutt | 1:11:37 |
---|---|---|---|
2nd | jayne ryeland | Brisbane | 1:14:34 |
3rd | Elizabeth Stannard | Palmerston North | 1:21:39 |
4th | Jo Peace | Wellington | 1:21:42 |
5th | Linden Loader | Wellington | 1:21:55 |
Results are presented from historical records.
Male
1st | Craig & Max Pickering | 1:26:09 | |
---|---|---|---|
2nd | Martin Rosevear | 1:30:51 | |
3rd | Tony Anderson | 1:45:38 |
Mixed
1st | Damien & Gina Rodgers | 1:21:40 |
---|
Results are presented from historical records.
Male
1st | Rio Bell | Wellington | 0:13:40 |
---|---|---|---|
2nd | Declan Sherry | Wellington | 0:13:50 |
3rd | samuel dearsly | Porirua | 0:13:59 |
4th | Liam Kendrew | Porirua | 0:14:20 |
5th | Sampson Mollan | Wellington | 0:14:20 |
Female
1st | Jemma Bunce | Porirua | 0:18:18 |
---|---|---|---|
2nd | Grace McLean | Wellington | 0:18:46 |
3rd | Caley Rodgers | Paraparaumu | 0:18:54 |
4th | meg vogel | Wellington | 0:19:04 |
5th | emily latham | Wellington | 0:19:20 |