Places are determined by GUN time.
Male
1st | Zac Reid | New Plymouth | 47:07.03 |
---|---|---|---|
2nd | Daniel Callebaut | New Plymouth | 49:30.52 |
3rd | Oscar Rust | New Plymouth | 51:28.33 |
4th | Lachlan Stewart | New Plymouth | 53:32.60 |
5th | Michael Mckillop | Auckland | 53:49.60 |
Female
1st | Sasha Reid | New Plymouth | 52:51.64 |
---|---|---|---|
2nd | Arnika Watson | Stratford | 56:11.56 |
3rd | Grace Sommerville | New Plymouth | 58:09.74 |
4th | Madeline Pick | Hawera | 1:03:26.80 |
5th | Allison Kearney | Waitara | 1:03:30.64 |
Places are determined by GUN time.
Male
1st | Chris Callebaut | New Plymouth | 19:18.07 |
---|---|---|---|
2nd | Liam Thompson | New Plymouth | 19:28.56 |
3rd | Asher Hales | Vogeltown | 20:13.41 |
4th | Daniel Read | Inglewood | 23:11.17 |
5th | Nathan Whitehead | New Plymouth | 23:54.87 |
Female
1st | Bella Wansbrough | NEW PLYMOUTH | 18:07.29 |
---|---|---|---|
2nd | Tara Shotter | New Plymouth | 18:32.97 |
3rd | McKenzie Rowlands | New Plymouth | 18:37.90 |
4th | Sarah Johnson | New Plymouth | 21:56.46 |
5th | Freya Stolte | New Plymouth | 22:47.88 |
Open Swim
Male
1st | Oliver Doole | New Plymouth | 20:30.55 |
---|
Female
1st | Nina Goble | New Plymouth | 19:44.80 |
---|---|---|---|
2nd | Becki Sharrock | New Plymouth | 19:46.90 |
3rd | Billie Parker | New Plymouth | 21:43.59 |
4th | Emma Shotter | New Plymouth | 22:02.95 |
5th | Sophie Muggeridge | New Plymouth | 22:37.24 |
Open Swim
Male
1st | David Riley | New Plymouth | 18:30.64 |
---|---|---|---|
2nd | Cameron Moratti | Waitara | 22:07.45 |
3rd | Ollie Leuthart | New Plymouth | 23:45.84 |
4th | Nick O'Dea | Moturoa | 24:10.12 |
5th | John Forrest | New Plymouth | 24:29.41 |
Female
1st | Carol O'sullivan | Warea | 23:45.52 |
---|---|---|---|
2nd | Tonya Callebaut | New Plymouth | 24:30.64 |
3rd | Georgia Macfarlane | New Plymouth | 24:32.84 |
4th | Paula Wright | New Plymouth | 24:34.98 |
5th | Heidi Smith | New Plymouth | 24:39.55 |
Open Swim
Male
1st | Jackson Rowlands | New Plymouth | 6:15.24 |
---|---|---|---|
2nd | Grady O'Sullivan | Warea | 6:55.47 |
3rd | Thomas Wheatley | New Plymouth | 7:53.65 |
4th | Jesse Plant | New Plymouth | 8:50.10 |
Female
1st | Talen Hickford | Waitara | 6:54.43 |
---|---|---|---|
2nd | Amber Whitehead | New Plymouth | 6:56.66 |
3rd | Madison Metcalfe | New Plymouth | 7:14.75 |
4th | Emma Iceton | Hillsborough | 7:38.60 |
5th | Francie O'Sullivan | Warea | 7:41.74 |