Placings are determined by Gun time
Male
1st | Luke Mudgway | Cambridge | 2:27:57.07 |
---|---|---|---|
2nd | Logan Griffin | St Marys Bay | 2:27:57.08 |
3rd | Nick Reddish | Hamilton | 2:27:57.10 |
4th | Josh Achten | Hastings | 2:27:57.22 |
5th | Scott McDonald | Tauranga | 2:27:57.34 |
Female
1st | Ruby Livingstone | Auckland | 2:37:55.83 |
---|---|---|---|
2nd | Jessie Hodges | Hamilton | 2:37:56.10 |
3rd | Rebecca Kingsford | Rotorua | 2:37:57.57 |
Podium places are determined by Gun time.
Male
1st | Dan Cross | Milford | 2:33:35.08 |
---|---|---|---|
2nd | Toby Martin | Meadowbank | 2:33:35.09 |
3rd | Isaac Brothers | Wainui | 2:33:35.22 |
4th | Steve Taylor | Auckland | 2:33:35.59 |
5th | Aidan Ward | Ohope | 2:33:35.85 |
Female
1st | Louise Delaney | Waitakere | 2:33:39.20 |
---|---|---|---|
2nd | Jenny Wood | Meadowbank | 2:47:37.46 |
3rd | Ellie Parry | Henderson Valley | 2:47:37.96 |
4th | Michelle Turner | Palmerston North | 2:50:47.58 |
5th | Sheryl Duncan | Taupo | 2:51:00.08 |
For informational purposes only. The rankings displayed here do not imply achieving a merit award. Podium places are determined by Gun time.
Male
1st | Steve Taylor | Auckland | 2:32:50.14 |
---|---|---|---|
2nd | Darrell Girdler | North Shore City | 2:32:50.35 |
3rd | David Morpeth | Te Atatu Peninsula | 2:32:53.51 |
4th | Aidan Ward | Ohope | 2:32:56.64 |
5th | Tim Gould | Auckland | 2:32:56.90 |
Female
1st | Louise Delaney | Waitakere | 2:33:04.73 |
---|---|---|---|
2nd | Jenny Wood | Meadowbank | 2:47:02.50 |
3rd | Ellie Parry | Henderson Valley | 2:47:03.48 |
4th | Michelle Turner | Palmerston North | 2:50:07.36 |
5th | Sheryl Duncan | Taupo | 2:50:15.34 |
Podium places are determined by Gun time.
Open
1st | Postance | Kumeu | 2:56:57 |
---|---|---|---|
2nd | Peter and Roger | Cambridge | 3:06:06 |
3rd | kapiti Kruzers | Waikanae | 3:37:45 |
4th | Steve and Ian | Dinsdale | 4:13:03 |
5th | McGregor-Thomson | New Plymouth | 4:21:39 |
Podium places are determined by Gun time.
Open
1st | M & M | Papamoa | 3:17:31 |
---|---|---|---|
2nd | David & Paul | Epsom | 3:24:27 |
3rd | Turpin De Reuck | Westmere | 3:27:14 |
4th | Wass Cross | Rotorua | 3:46:50 |
5th | Omundsen Pearce | Papamoa Beach | 3:50:10 |