Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Male
1st | Sam Shaw | 37 laps in 11:49:44.06 |
---|---|---|
2nd | Ryan Hunt | 35 laps in 11:50:12.79 |
3rd | Layton Aplin | 34 laps in 11:45:33.04 |
4th | Tee Watene | 31 laps in 11:26:37.79 |
5th | Victor Haupt | 31 laps in 11:44:17.54 |
Female
1st | Kim Hurst | 35 laps in 11:42:46.30 |
---|---|---|
2nd | Hannah Latta | 31 laps in 11:46:17.05 |
3rd | Jen Riley | 30 laps in 11:55:40.55 |
4th | Jude Young | 30 laps in 11:58:05.55 |
5th | Jodi McMahon | 15 laps in 7:54:45.55 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Female
1st | Team The Muppets | 34 laps in 11:49:57.80 |
---|---|---|
2nd | Team Mexican Fiesta | 32 laps in 11:46:52.55 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Male
1st | Team Cranky Man Cycles | 40 laps in 11:49:08.04 |
---|---|---|
2nd | Team Velo Espresso | 37 laps in 11:57:06.79 |
3rd | Team Los Corredores Pelud | 36 laps in 11:37:50.04 |
4th | Team Mtb Tga Assassins | 36 laps in 11:49:12.32 |
5th | Team Ride More Work Less | 35 laps in 11:48:51.80 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Mixed
1st | Team Hg Mud Ploughs | 33 laps in 11:52:59.29 |
---|---|---|
2nd | Team The 3 T's | 31 laps in 11:53:52.30 |
3rd | Team B1 & B2 | 31 laps in 11:57:27.30 |
4th | Canvasland Team 1 | 29 laps in 11:36:53.04 |
5th | Team Mowgli | 29 laps in 11:51:11.81 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Female
1st | Team Cranksisters | 34 laps in 11:45:19.06 |
---|---|---|
2nd | Team Queens Of The Castle | 31 laps in 11:50:03.06 |
3rd | Team Moulin Rouge | 29 laps in 11:44:07.80 |
4th | Team Nz Army 5.56MM | 28 laps in 11:40:24.29 |
5th | Team Qk Cleavage And Cleats | 27 laps in 11:48:15.79 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Male
1st | Jafakids Gangnam Style | 43 laps in 11:59:27.54 |
---|---|---|
2nd | Team Tbc's Finest | 39 laps in 11:43:35.30 |
3rd | Jafakids Camel Ears | 38 laps in 11:45:33.79 |
4th | Team Tauhara | 36 laps in 11:39:50.81 |
5th | Team Qk Grasshopper | 33 laps in 11:35:53.06 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Mixed
1st | Team Endura Mixed | 41 laps in 11:50:11.56 |
---|---|---|
2nd | Team Jamis Jammas | 40 laps in 11:46:49.05 |
3rd | Team The Quest | 37 laps in 11:53:17.80 |
4th | Team Bugger | 34 laps in 11:49:54.29 |
5th | Team King Country | 32 laps in 11:46:37.79 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Male
1st | Team West Coast Express | 40 laps in 11:59:24.79 |
---|---|---|
2nd | Team Rags N Bitches | 39 laps in 11:58:35.54 |
3rd | Team Nz Army 9MM | 38 laps in 11:57:45.31 |
4th | Team Cycle Sport Nz | 37 laps in 11:44:19.04 |
5th | Team Dire Wolves | 35 laps in 11:38:01.80 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Open
1st | Team Gloworm/phoenix Cycl | 46 laps in 11:58:22.80 |
---|---|---|
2nd | Team Endura Boys | 44 laps in 11:50:16.31 |
3rd | Team Skite | 43 laps in 11:58:01.54 |
4th | Team Matt's | 40 laps in 11:51:43.04 |
5th | Team Nz Army 7.62MM | 38 laps in 11:48:59.29 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Male
1st | Team Avantiplus Waitakere | 42 laps in 11:51:46.29 |
---|---|---|
2nd | Team Cycletime | 37 laps in 11:52:36.55 |
3rd | Team O2 Project | 35 laps in 11:46:46.80 |
4th | Team Raceway Cycles | 19 laps in 6:24:24.54 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Male
1st | Carl Jones | 20 laps in 5:58:19.80 |
---|---|---|
2nd | Bevan Spratt | 20 laps in 5:59:28.79 |
3rd | Mike Metz | 19 laps in 5:47:42.04 |
4th | Carl Van Den Heuvel | 19 laps in 5:56:17.55 |
5th | Matt Andrew | 19 laps in 5:57:02.31 |
Female
1st | Janine Kavanagh | 16 laps in 5:42:39.04 |
---|---|---|
2nd | Bex Houston | 16 laps in 5:47:27.57 |
3rd | Jacqueline O'Hagan | 15 laps in 5:39:50.54 |
4th | Toshiko Knight | 15 laps in 5:52:44.04 |
5th | Shiree Flutey | 14 laps in 5:40:35.81 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Female
1st | Jafakids Babes In Blue | 15 laps in 5:44:16.06 |
---|---|---|
2nd | Team Jungle Krank Sisters | 14 laps in 5:47:58.31 |
3rd | Team Jungirls | 13 laps in 5:44:11.06 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Open
1st | Team Ags Tigers | 20 laps in 5:54:18.80 |
---|---|---|
2nd | Team Mtb Tga Young Guns | 18 laps in 5:47:46.55 |
3rd | Team Ags Cougers | 17 laps in 5:40:39.05 |
4th | Team Hilltop Lads | 17 laps in 5:53:23.07 |
5th | Jafakids Wheely Wheely Good | 17 laps in 5:53:29.07 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Mixed
1st | Team Gu | 17 laps in 5:49:37.80 |
---|---|---|
2nd | Team Goneburger 2 | 17 laps in 5:53:53.30 |
3rd | Jafakids High Horse | 17 laps in 5:57:13.55 |
4th | Team Old Farts | 17 laps in 5:58:52.80 |
5th | Team Goneburger | 16 laps in 5:53:46.80 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Open
1st | Team Rcr-Superheated | 18 laps in 5:57:00.56 |
---|---|---|
2nd | Team Ags Lions | 17 laps in 5:54:36.30 |
3rd | Team Philmacmod | 17 laps in 5:57:34.56 |
4th | Team Ezigrip 1 | 16 laps in 5:40:28.56 |
5th | Team Shitty Pants Crew | 15 laps in 5:51:56.55 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Female
1st | Team Here For Beer | 15 laps in 5:56:56.80 |
---|---|---|
2nd | Team Invincibles | 13 laps in 5:53:56.81 |
3rd | Team Avengers | 13 laps in 5:57:02.32 |
4th | Team Mighty Mighty Tortoi | 12 laps in 5:49:05.79 |
5th | Team Geejays | 12 laps in 5:49:27.56 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Male
1st | Team Hamilton Hustlers | 21 laps in 5:53:55.80 |
---|---|---|
2nd | Team Phoenix Cyclery | 20 laps in 5:57:19.30 |
3rd | Team Crank It Cycles K-Lo | 19 laps in 5:42:41.79 |
4th | Team Grumpy Old Men | 19 laps in 5:51:10.29 |
5th | Team Csuzuki 1 | 19 laps in 6:00:00.95 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Mixed
1st | Team Hicks Racing | 16 laps in 5:40:19.04 |
---|---|---|
2nd | Team Roosters & Chick | 16 laps in 5:48:47.57 |
3rd | Team Lbj | 16 laps in 5:49:52.04 |
4th | Team Over 50 & Still Cran | 15 laps in 5:39:07.56 |
5th | Team Dudsavlars | 15 laps in 5:40:12.06 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Male
1st | Team The Broken Bogan | 10 laps in 2:59:59.54 |
---|---|---|
2nd | Jay Shelgren | 9 laps in 3:01:23.97 |
3rd | Steve Delamore | 9 laps in 3:06:22.46 |
4th | Austin Heffernan | 8 laps in 2:43:15.06 |
5th | Bruce Deegan | 8 laps in 2:47:14.81 |
Female
1st | Melissa Johnson | 7 laps in 2:42:19.30 |
---|---|---|
2nd | Katie Rodenburg | 7 laps in 2:49:49.32 |
3rd | Meanie Parsons | 6 laps in 2:33:40.55 |
4th | Claire Sherrington | 6 laps in 2:39:08.29 |
Placings are determined by the maximum total laps achieved within the event's time limit.
Male
1st | Team Ezigrip 2 | 8 laps in 2:59:40.56 |
---|
Female
1st | Team Spoke'N Unfit Babes | 3 laps in 2:12:11.80 |
---|
Mixed
1st | Team Jungle Juniors | 6 laps in 2:27:49.56 |
---|