Places are determined by Gun Time.
Male
1st | Saeki Makino | Kawaguchi Japan | 2:21:58 |
---|---|---|---|
2nd | Chris Sanson | Palmerston North | 2:27:11 |
3rd | Jonathan Jackson | Lynfield | 2:32:44 |
4th | Matt Parsonage | Owhata | 2:40:12 |
5th | Ben Wreford | Timaru | 2:43:47 |
Female
1st | Yuki Ogawa | Japan | 2:54:14 |
---|---|---|---|
2nd | Johanna Ottosson | Springfield | 2:55:57 |
3rd | Katie Wyrill | Glenfield | 3:02:21 |
4th | Kovo MacDonald | Taupiri | 3:09:00 |
5th | Letha Whitham | Newtown | 3:15:00 |
Places are determined by Gun Time. The organiser and timing company rely on entrant's integrity that all participants in this event WALKED the entire distance.
Male
1st | Cliff Harrison | Birkenhead | 4:56:26 |
---|---|---|---|
2nd | David Jones | Palmerston North | 5:00:50 |
3rd | Ron Soper | Waiwhetu | 5:04:49 |
4th | Albie Jane | Stratford | 5:06:37 |
5th | Neil Butler | Rotorua | 5:13:03 |
Female
1st | Donna Roderick | Taumarunui | 4:45:27 |
---|---|---|---|
2nd | Penny Purcell | Tauranga | 4:55:17 |
3rd | Helen Meyer | Sandringham | 5:11:08 |
4th | Les Ralph | Kawerau | 5:25:17 |
5th | Ann Bates | Te Atatu Peninsula | 5:26:29 |
Places are determined by Gun Time.
Male
1st | Josh Maisey | Kew East Australia | 1:09:29 |
---|---|---|---|
2nd | Sam Pendriegh | Albany | 1:13:06 |
3rd | Simon Cochrane | Hamilton | 1:13:59 |
4th | Ewan Sinclair | Greenlane | 1:17:20 |
5th | Sam Hopper | Gonville | 1:18:33 |
Female
1st | Olivia Burne | Mt Roskill | 1:16:27 |
---|---|---|---|
2nd | Erin Furness | Hamilton | 1:25:06 |
3rd | Megan Grant | Rotorua | 1:27:12 |
4th | Anna Spence | Whangarei | 1:31:02 |
5th | Alyssa Gillum | Hamilton | 1:35:02 |
Places are determined by Gun Time. The organiser and timing company rely on entrant's integrity that all participants in this event WALKED the entire distance
Male
1st | Derren Hutchinson | Taradale | 2:14:45 |
---|---|---|---|
2nd | John Wesseling | Auckland | 2:15:26 |
3rd | Caleb Koia-Hamling | Paeroa | 2:29:01 |
4th | Chris Paice | Wellington | 2:31:55 |
5th | Paul Fey | Auckland | 2:34:53 |
Female
1st | Laura Langley | Taradale | 1:52:22 |
---|---|---|---|
2nd | Anne Day | Matipo Heights | 2:28:49 |
3rd | Margoth Ortega Jaime | Mount Albert | 2:30:57 |
4th | Maureen Bishop | Strandon | 2:32:20 |
5th | Adele Robb | Wellington | 2:34:53 |
Places are determined by Gun Time.
Male
1st | Dan Buckingham | Mount Roskill | 1:13:10 |
---|
Places are determined by Gun Time.
Male
1st | Kane Elms Fellingham | Hastings | 37:09 |
---|---|---|---|
2nd | Dave Cronshaw | Rotorua | 39:06 |
3rd | Brad Coleman | Island Bay | 40:43 |
4th | Yasuto Kimura | Tokyo Japan | 41:01 |
5th | Addison Stewart | Titirangi | 41:36 |
Female
1st | Emmelie Gulliver | Ngongotaha | 42:41 |
---|---|---|---|
2nd | Talia Copestake | Forest Lake | 44:58 |
3rd | Katherine Oberlin Brown | Auckland | 45:53 |
4th | Xanthe Johnston | Mount Maunganui | 47:11 |
5th | Anita Chan | Tauranga | 47:28 |
Places are determined by Gun Time. The organiser and timing company rely on entrant's integrity that all participants in this event WALKED the entire distance.
Male
1st | Chris Smith | Papamoa | 1:11:44 |
---|---|---|---|
2nd | Nathan Ireton | Ngaruawahia | 1:18:32 |
3rd | Kevin Emery | Rotorua | 1:20:46 |
4th | Christopher Williams | Forrest Hill | 1:25:30 |
5th | Ken Alexander | Tauranga | 1:25:30 |
Female
1st | Kaye Germann | Tauranga | 1:11:05 |
---|---|---|---|
2nd | Christine Tuka | Whanganui | 1:16:18 |
3rd | Meredith Johnson | Hastings | 1:18:32 |
4th | Sue Perry | Papamoa Beach | 1:18:32 |
5th | Beverley Coker | Maraetai | 1:19:45 |
Places are determined by GUN time. Age group placings are for informational purposes only.
Male
1st | Csaba Dr. Bognar | Budapest | 21:15 |
---|---|---|---|
2nd | Joshua Robinson | Rerewhakaaitu | 21:20 |
3rd | Karybe Te Kira | Flaxmere | 23:49 |
4th | Timothy Fern | Papakura | 25:04 |
5th | Blue Buckett | Putaruru | 25:45 |
Female
1st | Samantha Smith | Tauranga | 24:51 |
---|---|---|---|
2nd | Bella Wyatt | Rotorua | 27:19 |
3rd | Brooke Murdoch | Meadowbank | 28:12 |
4th | Cat O'Sullivan | Mt Eden | 28:47 |
5th | Louise Van Dorp | Grafton | 30:35 |